Afyon Tüp Bebek Tedavisi 2021

Afyon Tüp Bebek Tedavisi 2021

Afyon Tüp Bebek Tedavisi  2021

Tedaviniz, deneyimli hemşireler, danışmanlar ve doktorlardan oluşan bir ekip tarafından koordine edilecektir. Bir aileye sahip olmanın sizin için ne kadar önemli olduğunu anlıyoruz ve size en yüksek standartta tüp bebek tedavisi hizmeti sağlayacağımızı Afyon Tüp Bebek Tedavisi garanti edebiliriz.

Embriyoları genellikle, Blastosist aşaması olarak bilinen 5. Güne kadar laboratuvarda yetiştiririz, çünkü bu embriyoların uterusa yerleşmesinin daha olası olduğuna dair güçlü kanıtlar vardır.

Döllenmiş embriyolar, basit bir prosedürle kadının rahmine transfer edilir ve Afyon Tüp Bebek Tedavisi embriyo transferi denir (pap smear'a çok benzer bir teknik).

İkiden fazla embriyo gelişirse, fazla olanları sonraki döngülerde kullanmak için dondurabiliriz. 

Sperm kalitesiyle ilgili herhangi bir endişe varsa döllenme işlemi  Intrasitoplazmik Sperm Enjeksiyonu (ICSI) ile gerçekleştirilir. Burası, her yumurtaya bir spermin yerleştirildiği yerdir.

Afyon Tüp Bebek Tedavisi Süreçleri

Tüp bebek tedavi basamakları nelerdir süreç nasıl işlemektedir?

1. Adım: İlk Uzman Randevusu

İlk randevunuzda, doğurganlık uzmanınız tıbbi geçmişinizi ve önceki tüm tetkik ve tedavileri gözden geçirecektir.

Hem siz hem de eşiniz doğurganlık uzmanınızla ilk randevunuza gelmelisiniz. Tıbbi geçmişinizi, önceki tüm araştırmaları ve tedaviyi gözden geçirecekler ve tedavi seçenekleriniz hakkında ön tavsiyelerde bulunacaklar.

Adım 2: Tedavi öncesi konsültasyon

Doğurganlık uzmanınızla tekrar görüşecek, tedavi planınızı onaylayacak, sorularınız yanıtlanacak ve ilgili onay formlarını imzalayacaksınız. Tedavinizi etkileyebileceğinden, şu anda aldığınız tamamlayıcı ilaçları tartışın.

3. Adım: Tedavi başlar

Doğurganlık hemşireniz size ihtiyacınız olan ilacı verir, tedavi döngüsü zaman Afyon Tüp Bebek Tedavisi çizelgesini açıklar ve Folikül Uyarıcı Hormon (FSH) enjeksiyonlarını kendi kendinize nasıl uygulayacağınızı gösterir. Bu randevuya hem sizin hem de eşinizin katılmasını tavsiye ederiz.

Adım 4: Hormon uyarımı

FSH, yumurtalıklarınızı normalden daha fazla yumurta üretmeye teşvik eden diyabetik tarzda bir kalem yoluyla uygulanır. Daha fazla yumurta toplayabildiğimizde döllenme ve gebelik elde etme şansımız daha yüksektir.

Adım 5: Tedavi izleme

Döngünüz boyunca düzenli kan testleri hormon seviyenizi ölçer ve ultrasonlar yumurtalık foliküllerinin boyutunu ve sayısını ölçer. Bu aynı zamanda yumurta toplama için uygun zamanı belirlememize yardımcı olur. Tüm kan ve ultrason testleriniz, seçtiğiniz IVFAustralia kliniğinde hemşirelerimiz tarafından yapılır ve tedavi maliyetlerinizin bir parçası olarak dahil edilir.

 

Adım 6: Enjeksiyonu tetikleyin

Optimum folikül sayısı ve boyutuna sahip olduğunuzda, yumurta toplama işleminizi planlıyoruz. Akşamları tetikleyici bir hCG (insan koryonik gonatropini) enjeksiyonuna sahip olacaksınız ve yumurta toplama operasyonu 36 ila 38 saat sonra gerçekleşecek. HCG enjeksiyonu vücuttaki doğal Lüteinleştirici Afyon Tüp Bebek Tedavisi Hormonun yerini alır ve yumurtlamayı 'tetikler' veya teşvik eder.

Adım 7: Günlük ameliyatta yumurta toplama

Yumurta toplama işlemi, genellikle ultrason rehberliğinde, günübirlik cerrahide yapılır. Çoğu kadın hafif bir genel anesteziyi tercih eder, ancak isterseniz sedasyonla lokal anestezi yaptırabilirsiniz. Yaklaşık 4 saat hastanede olacaksınız ve sonrasında sizi eve götürecek birine ihtiyacınız olacak. Günün geri kalanını işten alabileceğinizden emin olun. Yumurta toplama sabahı eşinizin, yumurtalarınızı hemen dölleyebilmemiz için taze bir meni (sperm) örneği sağlaması gerekecektir. Afyon Tüp Bebek Tedavisi

8. Adım: Yumurta döllenmesi

Toplanan yumurtalar laboratuvara alınır ve o gün daha sonra döllenmeye hazırlamak için kültür ortamına yerleştirilir. IVF'de hazırlanan sperm ve yumurtalar döllenmenin gerçekleştiği bir tabağa birlikte yerleştirilir. ICSI'de, oldukça deneyimli bir embriyolog tarafından ayrı bir sperm seçilir ve çok hassas mikroskobik kontrol altında, yumurtaya bu tek sperm enjekte edilir.

Adım 9: Embriyo gelişimi

Yumurta ve sperm daha sonra insan vücudunun sıcaklığını taklit etmek için 37 derecede ayrı inkübatörlere yerleştirilir. Ertesi gün, bilim adamları döllenmenin gerçekleşip gerçekleşmediğini belirlemek için yumurtaları inceleyecek ve sizi embriyoların gelişimi hakkında bilgilendirmek için arayacaklar.

Adım 10: Embriyo transferi

Embriyo transferi basit bir günlük cerrahi işlemdir ve genellikle yumurta toplamadan beş gün sonra gerçekleşir. Embriyolar rahim ağzından geçirilen çok ince bir kateter yoluyla rahim içine aktarılır, bu da pap smear işlemine benzer bir işlemdir. Bazı durumlarda embriyoların daha erken transfer edilmesini tavsiye edebiliriz.

Adım 11: Embriyo dondurma

Bir tedavi döngüsü sırasında kullanılmayan ve dondurulmaya uygun ekstra embriyolar ileride saklanabilir.

Adım 12: Gebelik testi

Hemşireniz, embriyo transferinden iki hafta sonra kan testi yaptırmanız için bir randevu ayarlayacaktır. Bazen kadınlar Afyon Tüp Bebek Tedavisi  hamile kalmalarına rağmen adet görmeye devam edebilirler, bu nedenle adetiniz başlamış olsa bile bu kan testi yapılacaktır. Tedavi boyunca verilen hormon ilaçları yanlış okuma üretebileceğinden, üriner gebelik testi kitlerinin kullanılmasını önermiyoruz. Hamilelik kan testi sonuçlarınız genellikle öğleden sonraya kadar alınabilir. Hamilelik testi pozitifse, yaklaşık üç hafta sonra bir ultrason taraması yapacağız.

Afyon Tüp Bebek Tedavisi 2021